درباره «دفتر مالی» بیشتر بدانیم...

اگر به عنوان کاربرد شخصی از دفتر مالی استفاده کنید و تنها عضو دفتر مالی خودتون باشید، دقیقا امکانات اپلیکیشن‌های حسابداری شخصی رو به شما میده.

اما قابلیت ویژه دفتر مالی اینه که می‌تونید به عنوان یک دفتر حساب گروهی نیز از اون استفاده کنید و بصورت مشارکتی هر فرد تراکنش‌های مالی خودش رو در اون ثبت کنه. اگر یک تیم کوچک یا کسب‌وکار خرد یا مغازه باشید، برای کارهای مدیریت مالیتون می‌تونید از این بخش استفاده کنید و حتی ساده‌تر از اون اگر بخواهید برای خرج و مخارج یک سفر با همسفراتون از اون استفاده کنید، کافیه اعضا و هم‌تیمی‌های خود رو به دفتر مالی ایجاد شده اضافه کنید و تنظیمات لازم مثل گروه درآمد و هزینه و برچسب‌ها و واحد پولی رو هم بر اساس نیازتون تعریف کنید. حتی جالب‌تر اینکه اگر کسب‌وکاری هستید که با مشتریاتون حساب‌های نسیه متعددی دارید که بصورت دوره‌ای این حساب‌ها تسویه می‌شن، می‌تونید برای هر کدوم از مشتریانتون یک دفتر مالی تعریف کنید و خودتون و حسابدارتون و مشتریتون رو در اون دفتر اضافه شده باشن. اینجوری هر تراکنشی که هر کدوم از شما ثبت می‌کنید بلافاصله به اطلاع طرف مقابل می‌رسه و همیشه آخرین موجودی حساب قابل مشاهده هست.

فعلا خیر. دفتر مالی در حال حاضر مدیریت گردش پول و تراکنش‌های مالی یک تیم یا یک سازمان کوچکه. اما بزودی امکانات پیشرفته حسابداری‌های صنعتی و تولیدی و امکان گزارشات مالی رسمی نیز به اون اضافه خواهد شد.

تراکنش‌های شما یا از نوع درآمد است یا هزینه. کافیه از بخش پایین دفتر مالی دکمه هزینه یا درآمد رو بزنید تا فرم مربوط به ثبت تراکشن برای شما باز بشه. در این فرم می‌بایست مبلغ تراکنش و گروه حساب تراکنش (بسته به نوع هزینه یا درآمد بودن) رو به صورت الزامی ثبت کنید. البته در صورت نیاز می‌تونید منبع مالی، برچسب و مجری تراکنش رو هم بصورت غیرالزامی تعیین کنید.

خیلی خیلی سادست. کافیه شما هزینه رو به عنوان بدهی در نظر بگیرید و درآمد رو به عنوان طلب. حالا کافیه کل بدهی‌ها یا طلب‌های خود رو در این دفتر مالی ثبت کنید تا هم چیزی رو از قلم نندازید و هم وضعیت کلی منفی یا مثبت بودن بدهی‌ها و طلب‌های خود رو در نمودار مشاهده کنید. اگر بدهی یا طلبی رو دریافت یا پرداخت کردید، کافیه اونا از لیست حذف کنید.

در هنگام درج تراکنش چه هزینه و چه درآمد تعریف گروه حساب الزامیه. البته یک عنوان سایر نیز بصورت پیش فرض تعریف شده که در صورتیکه دسته‌بندی خاصی برای تراکنش‌هاتون نداشتید می‌تونید از آون استفاده کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم حتما از گروه‌های حساب پیش فرض یا مواردی که خودتون از بخش تنظیمات دفتر مالی به گروه‌های حساب اضافه می‌کنید استفاده کنید. چرا که این اتفاق برای گزارش‌گیری از تراکنش‌ها بسیار کمک کننده هست. لازمه متذکر بشیم که گروه‌های حساب درآمد با هزینه متفاوت است و هرکدوم لیست موضوعی خودش رو داره.

برچسب‌ها از بخش تنظیمات دفتر مالی قابل تعریفه. مثل برچسب کارها در پروژه یک نوع دسته‌بندی منعطف‌تر و چندگانه‌تری نسبت به گروه حساب هست.

ممکنه شما تراکنش‌هایی که در حال ثبت اونا هستید رو از منابع مالی مختلفی پرداخت یا دریافت کرده باشید مثلا حساب‌های بانکی، تن‌خواه‌های مختلف یا صندوق‌های متنوعی که در هنگام گزارش‌گیری نیاز دارید با توجه به اونا تراکشن‌های خودتون رو فیلتر کنید. منابع مالی نیز از بخش تنظیمات دفتر مالی قابل تعریفه.

از منوی سه نقطه دفتر مالی شما می‌تونید انواع گزارشات بر اساس گروه حساب، برچسب، زمان، منبع مالی رو مشاهده کنید. هچنین همواره یک نمودار دایره‌ای در بالای دفتر مالی وجود داره که وضعیت موجودی و مقدار بودجه‌ای از اون مانده رو به شما نشان می‌ده.

درباره ما

بالونت یک استارتاپ در حوزه شبکه‌های اجتماعی است که به صورت تخصصی بر روی خدمات به تیم‌های کاری، شرکت‌ها و سازمان‌ها متمرکز شده است. بالونت در چشم‌انداز خود، یک سوپر اپلیکیشن بومی را متصور شده است تا بتواند نیازهای گوناگونی از کاربران را مخصوصا در حوزه کار تیمی و کسب‌و‌کار برطرف نماید.
این استارتاپ در سال ۱۳۹۶ و توسط شرکت «زمین مجازی» راه‌اندازی شده است.

ما را دنبال کنید...

نسخه آزمایشی ۱۳۹۸

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت زمین مجازی می‌باشد.