درباره «پروژه» بیشتر بدانیم...

پروژه های خود را آسان و سریع مدیریت کنید  و کارهای جدید ایجاد کنید، برچسب گذاری کنید، مسئولش رو انتخاب کنید، وضعیتش رو تغییر بدین.

احتمالا تا حالا سعی کردید که در یک گروه تلگرام که چند نفر رو عضو کردید کارهای یک پروژه رو مدیریت کنید و احتمالا با چالش‌های اون دست و پنجه نرم کردید. بصورت ضمنی زیر هر وظیفه‌ای که تعریف کردید سپردید که مسئولش فلانی باشه و این اتفاق بعد از اونکه تعداد کارها و وظایف زیاد شدن باعث به هم‌ریختگی در پیگیری و گزارش‌دهی‌ها شده. در پروژه‌های بالونت یک ساختار ویژه برای اینکار طراحی شده که کارها در لیست‌هایی مشخص و قابل پیگیری از مسئول انجام کار تعریف بشن. اگر با نرم‌افزارهایی مثل Trello آشنایی داشته باشید این ساختار رو بسیار آشنا خواهید دید (الگوی لیست‌های Kanban). بزرگترین ویژگی پروژه‌های مشارکتی اینه که همه اعضای یک پروژه، بر خلاف فضای کارتابلی، یک ساختار و نمای واحد و مشترک رو خواهند دید. بنابراین همه اعضای پروژه از اتفاقات پروژه و کارهای دیگران مطلع خواهند بود و نکته مهمتر اینکه هر فرد کارهایی که به اون محول شده رو بروزرسانی خواهد کرد و پیشرفتش رو ثبت خواهد کرد. بنابراین بروزرسانی پیشرفت پروژه‌های مثل نرم‌افزارهای متمرکز کنترل پروژه مانند Microsoft Project تنها توسط مدیر یا اپراتور پروژه انجام نخواهد شد.

ساختار پروژه‌های بالونت همگی در لیست‌ها تعریف می‌شوند. به این معنا که شما نمی‌توانید کاری رو بدون تعریف دسته‌بندی یا لیست تعریف کنید. پس در ابتدای پروژه لازم است شما لیست‌های پروژه خود رو از بخش تنظیمات تعریف کنید. لیست‌ها می‌تونن بر اساس نیاز شما تعریف بشن. ممکنه شما به عنوان مدیر پروژه لیست‌ها رو بصورت موضوعی دسته‌بندی کنید یا به ازای هر یک از اعضای پروژه لیست ایجاد کنید و کارهای هر فرد رو در اون لیست‌ها تعریف کنید و یا حتی ممکنه بر اساس زمان یا روزهای هفته لیست‌های خود رو بسازید. این انعطاف بسترهای چابک و اجتماعی است که می‌توان با تغییر تعاریف استفاده‌های متنوعی رو برای نیازهای مختلف از اون‌ها کرد.

هر فعالیتی روی هر کار توسط اعضای پروژه باعث می‌شه یک شمارشگر قرمز بر روی کارت اون کار ظاهر بشه. که با ورود به اون کار در تب نظرات و فعالیت‌ها می‌تونید اون تغییر رو مشاهده کنید و یا حتی خودتون هم نظری در مورد اون کار یا تغییر ثبت کنید.

کار جدید تنها توسط مدیر پروژه قابل تعریف خواهد بود و اعضای پروژه تنها می‌تونند در کارهایی که به اونا محول می‌شه و مسئول انجامش می‌شن تغییر ایجاد کنند.

مدیر پروژه می‌تونه لیست‌های پروژه رو بسازه و کارهای مرتبط رو در درون هر یک از لیست‌ها تعریف کنه و به اعضای پروژه محول کنه. اعضای پروژه هم می‌تونن تنها در کارهایی که به عنوان مسئول اضافه شدن تغییرات ایجاد کنند، درصد پیشرفت کار رو تعیین کنند یا وضعیت کار رو عوض کنند. همه اعضای پروژه هم می‌تونند اطلاعات کارها رو در حالت فقط خواندنی مشاهده کنند و در ذیل کارها گفتگو کنند.

وضعیت هر یک از کارها رو مدیر یا مسئول اون کار می‌تونه تغییر بده. این وضعیت‌ها عبارتند از آغاز نشده، در حال انجام، متوقف شده، لغو شده و پایان یافته. پس از این که مسئول کار، وضعیت کاری رو به دو حالت پایان یافته یا لغو شده تغییر دهد، مدیر می‌تونه اون کار رو تایید یا رد کنه.

شما میتونید از بخش تنظیمات پروژه زمان آغاز و پایان اون رو تنظیم کنید. همینطور هر یک از کارهای پروژه دارای تاریخ شروع و تاریخ سررسید است و کارهایی که دارای تاریخ سررسید است و به شخص خاصی نیز محول شده در تقویم میزکار اون فرد ظاهر خواهد شد که در صورت تایید شدن (چه در حالت پایان یافته و چه لغو شده)، ویرایش اطلاعات اون کار دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود. اما اگر کاری رد شود، فرد مسئول می‌تونه مجددا اطلاعات اون کار رو تغییر بده و منتظر تایید مدیر بمونه.

در صفحه جزئیات هر کار در زبانه نظرات و فعالیت‌ها می‌تونید در مورد اتفاقات مختلف اون کار گفتگو کنید و یا فایل پیوست، عکس، فیلم یا صوت ارسال کنید. به عبارتی می‌شه گفت ذیل هر کار یک گروه گفتگویی کوچیک وجود دارد که تقریبا از تمام امکانات گروه‌های گفتگویی برخورداره.

برچسب زدن یک نوع دیگر از دسته‌بندی کارهاست با این تفاوت که برخلاف دسته‌بندی لیستی در دسته‌بندی از طریق برچسب یک کار می‌تواند بیش از یک برچسب داشته باشه. مثلا می‌تونید برچسب‌هایی مانند فوری، هزینه‌بر، در انتظار تایید کارفرما و … رو به عنوان برچسب برای کارهای یک پروژه تعریف کرد. برچسب‌ها رو لازمه ابتدا از تنظیمات پروژه تعریف کنید و سپس در صفحه جزئیات کارها اون‌ها رو به کارها الصاق کنید.

در نسخه وب و دسکتاپ با کشیدن و رها کردن می‌تونید کارها درون یک لیست پایین و بالا کنید یا بین لیست‌های مختلف جابجا کنید. در نسخه موبایل این کار با نگه‌ داشتن انگشت روی کار قابل انجام است.

لیست‌ها رو هم مانند کارها می‌تونید با نگه داشتن انگشت روی عنوان لیست در نسخه موبایل و کشیدن و رها کردن در نسخه موبایل جابجا کنید.

در امکانات پیشرفته پروژه که از بخش تنظیمات پروژه قابل دسترس شماست، می‌تونید فیلدهای اضافه‌تری رو برای کارهای پروژه تعریف کنید. چند فیلد آماده مثل وزن، بودجه، درصد پیشرفت، زمان تخمینی و زمان واقعی رو می‌تونید انتخاب کنید. ولی در صورتیکه به فیلدها و اطلاعات بیشتر و سفارشی‌تری نیاز داشتید می‌تونید از بخش فیلدهای سفارشی، ساختار اطلاعات مورد نیاز خودتون رو که به پایین هر یک از کارها اضافه خواهد شد تعریف کنید.

درباره ما

بالونت یک استارتاپ در حوزه شبکه‌های اجتماعی است که به صورت تخصصی بر روی خدمات به تیم‌های کاری، شرکت‌ها و سازمان‌ها متمرکز شده است. بالونت در چشم‌انداز خود، یک سوپر اپلیکیشن بومی را متصور شده است تا بتواند نیازهای گوناگونی از کاربران را مخصوصا در حوزه کار تیمی و کسب‌و‌کار برطرف نماید.
این استارتاپ در سال ۱۳۹۶ و توسط شرکت «زمین مجازی» راه‌اندازی شده است.

ما را دنبال کنید...

نسخه آزمایشی ۱۳۹۸

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت زمین مجازی می‌باشد.