بالونت چیست؟

بالونت یک شبکه اجتماعی کاری، سازمانی و تجاریه که هدفش اینه که نیازهایی که کاربران بصورت غیرساختارمند در پیام‌رسان‌ها برطرف می‌کردن رو در این بستر با ارائه ساختارهای ویژه در قالب تیم‌افزارهای مشارکتی (پروژه، دفتر مالی، فرم و …) یا کانال‌های بهینه شده برای یک هدف خاص (آموزش، فروش، برگزاری رویداد، مشاوره و …) برطرف کنه.

نماد گفتگو و کادر نمایش پیام، چیزی شبیه به بالون هستش (در لاتین Callout گفته میشه) که در اغلب شبکه‌های اجتماعی استفاده میشه. بالونت ترکیبی از کلمه بالون و Net (مخفف شبکه) هستش و نمایانگر شبکه‌ای از بالونهاست و ضمنا در فارسی بالونت به معنی بالون شما هم هست.

با اینکه ساختار بالونت شبیه تلگرام یا دیگر پیام‌رسان‌هاست و امکانات پایه پیام‌رسانی مثل چت، گروه و کانال رو داره، اما این برنامه برای اهداف و کارهای متفاوت‌تری ساخته شده. هدف اصلی این شبکه اجتماعی رفع نیازهای کاری، سازمانی و تجاری تیم‌ها، سازمان‌ها و کسب‌وکارهاست در یک بستر چابک، ارزان و اجتماعی. بنابراین باید بالونت رو چیزی شبیه یک تیم‌افزار اجتماعی یا شبکه اجتماعی سازمانی یا یک سکوی اجتماعی تجاری مبتنی بر الگوهای پیام‌رسانی در نظر گرفت.

اتمسفر اجتماعی کاربران اصلی بستر افراد حرفه‌ای و کاری هستند کساییکه دنبال یک فعالیت هدفمند و جدی هستند از ورود به بالونت؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم محتوای تفریحی یا فعالیت‌های سیاسی خود رو در دیگر پیام‌رسان‌ها یا شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید و فعالیت‌های کاری و تجاری خود رو به بالونت بیارید.

تیم‌های کوچک، مجموعه‌های مردم‌نهاد، فرهنگی یا خیریه‌ای، افراد فناور و دانش‌کار، مدارس و مراکز آموزشی، کسب‌وکارهای کوچک و متوسط،‌ استارتاپ‌ها و کلیه مجموعه‌هایی که اتوماسیون اداری با فرآیندهای سنگینش یا قیمت‌های گرانش نمی‌تونه نیاز این مجموعه‌ها رو حل کنه.

در سازمان‌ها یا شرکت‌های بزرگی که معمولا یکی دو جین نرم‌افزار سازمانی دارند، به عنوان جایگزین نرم‌افزارهای موجودشون خیر. اما در کنار این نرم‌افزارها به عنوان یک بستر غیر رسمی و اجتماعی سازمان برای افزایش چابکی و صمیمیت بین همکاران در امر مدیریت فرهنگ سازمانی می‌تونه کمک بزرگی بکنه.

سازمان ما از حضور همکاران در تلگرام آسیب دیده و حضور نیروها در شبکه اجتماعی رو کاهنده عملکرد می‌دونه به همین دلیل استفاده از هر نوع از شبکه‌های اجتماعی رو در سازمان ممنوع کرده.

استفاده دائمی نیروهای جوان و نسل جدید سازمان‌ها و کسب‌وکارها از شبکه‌های اجتماعی عمومی و عادت کردن به الگوهای کاربری شبکه‌های اجتماعی در بالونت به عنوان یک فرصت شناخته شده و سعی شده فرآیندهای کاری، سازمانی و تجاری بر مبنای الگوهای پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی طراحی بشه. بنابراین نه تنها بالونت برای سازمان یک تهدید نیست، بلکه سکویی هست که هم نیاز تعاملات اجتماعی نیروهای یک سازمان رو با الگوهای آشنا برآورده می‌کنه و هم با توجه به فضا و اتمسفر جدی اون تمرکز موضوعی و محتوایی نیروهای یک سازمان رو هم از بین نمی‌بره. حتی با مطالعه روندهای جدید مشاهده می‌شه که بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های مترقی داخلی و خارجی فعالیت‌های راهبردی خود رو به برای افزایش راندمان به یک سکوی اجتماعی سازمانی منتقل کرده‌اند تا هم باعث افزایش درگیرسازی کارکنان خود با یک فضای جذاب اجتماعی بشن و هم بطور خودکار و بدون قوانین سلبی زمان حضور اونا رو در شبکه‌های اجتماعی عمومی کاهش بدن.

سازمان‌ها و مجموعه‌ها معمولا در شبکه‌های اجتماعی هیچ ابزار کنترلی ندارند، چون همه چیز در شبکه‌های اجتماعی عمومی مسطح و flat است.

در صورتیکه شما اکانت سازمانی بالونت رو خریداری کنید، و تیم‌ها و شبکه‌ها و فعالیت‌هاتون رو ذیل این اکانت سازمانی تعریف کنید، این امکان وجود خواهد داشت که متناسب با نیازهای نظارتی شما دشبورد مدیریتی طراحی بشه. البته مثل تمام شبکه‌های اجتماعی سازمان هیچ کنترل و دسترسی خاصی به فضای خصوصی و چت‌های کاربرانش نخواهد داشت و این نظارت و کنترل مربوط به بخش‌های مشارکتی و جمعی تعریف شده توسط سازمان خواهد بود.

این دستیار که بالومی یا Balome نام داره به تدریج با هوشمند شدن قراره با تحلیل نیازها و علاقه‌مندی‌هاتون به شما پیشنهادها و تحلیل‌های ویژه بده. منتظر بزرگ شدن و باهوش شدن بالومی باشید. در حال حاضر امکانات ساده‌ای مثل ساختن پک استیکر بر دوش بالومی هست.

بالونت در بلند مدت قصد داره برای همه نیازهای سازمانی و تجاری ابزارها یا کانال‌های ویژه‌ای رو طراحی کنه و اونا رو به تحلیل‌های هوشمند که توسط چت‌بات‌ها انجام می‌شه مجهز کنه. این امکانات به تدریج و ماهیانه به بالونت اضافه می‌شه.

یک استارتاپ فناوری محور خصوصی ۱۰ نفره به نام زمین مجازی که بر روی خلق نسل‌های آینده سکوهای اجتماعی متمرکزه.

بله. ارتباطات بالونت در یک فضای ابری در ۲ لایه، هم در سطح شبکه و هم در سطح نرم‌افزار رمزنگاری می‌شه و از اون‌ها بصورت لحظه‌ای نسخه پشتیبان تهیه می‌شه. همچنین مجموعه زمین نیز طبق تعهدات و مرامنامه اخلاقی و حرفه‌ای خودش این تضمین رو به کاربران این بستر می‌ده که با بهترین کارشناسان امنیت از اطلاعات اون‌ها حفاظت خواهد کرد. بزودی امکان رمزنگاری نظیر به نظیر هم برای بخش‌های حساس به بالونت اضافه خواهد شد.

یعنی شما و همکارانتون در یک فضای جذاب، غیر رسمی و چابک‌تر از نرم‌افزارهای پیچیده و خشک سازمانی بتونید در قالب الگوهای رایج شبکه‌های اجتماعی یا پیام‌رسان‌ها کارهاتون رو پیش ببرید. برخلاف تصور رایج شبکه‌های اجتماعی سازمانی فقط مختص به ارتباطات تفریحی کارکنان نیست. بالونت در پی اثبات این ایده هست که در شبکه‌های اجتماعی می‌شه کار کرد. اون‌هم چابک‌تر، کاراتر و با انگیزه و نشاط بیشتر.

بله. بالونت هم نسخه وب داره و هم برای ویندوز، لینوکس و مک نسخه نصبی داره که با مراجعه به صفحه اول سایت بالونت می‌تونید اونا رو دانلود کنید.

درباره ما

بالونت یک استارتاپ در حوزه شبکه‌های اجتماعی است که به صورت تخصصی بر روی خدمات به تیم‌های کاری، شرکت‌ها و سازمان‌ها متمرکز شده است. بالونت در چشم‌انداز خود، یک سوپر اپلیکیشن بومی را متصور شده است تا بتواند نیازهای گوناگونی از کاربران را مخصوصا در حوزه کار تیمی و کسب‌و‌کار برطرف نماید.
این استارتاپ در سال ۱۳۹۶ و توسط شرکت «زمین مجازی» راه‌اندازی شده است.

ما را دنبال کنید...

نسخه آزمایشی ۱۳۹۸

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت زمین مجازی می‌باشد.