بهترین جایگزین واتساپ برای کسب‌وکارها چیست؟

whatsapp-for-business
در اوایل فعالیت واتساپ، بیشتر کاربران آن را عموم مردم دنیا و البته با رویکرد ارتباطات شخصی تشکیل می‌دادند. اما پس از مدتی این اپلیکیشن محبوب تصمیم گرفت امکانات جدیدی را در اختیار مخاطبین خود قرار دهد. مخاطبینی که پیش از این از واتساپ استفاده می‌کردند، اما اکنون استفاده عمومی آنها به استفاده‌ای تخصصی تبدیل شده بود. این رویکرد جدید در نسخه تجاری واتساپ (WhatsApp Business) صورت گرفت.
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

واتساپ، پرچمدار پیام‌رسان‌ها

واتساپ (whatsApp) را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین و اثرگذارترین اپلیکیشن‌هایی دانست که در مسیر رشد و ترویج استفاده از پیام‌رسان‌ها، نقش بسیار پررنگی ایفا کرده است. واتساپ که خیلی زود و پس از درخشش غیر قابل پیش‌بینی‌اش توسط شرکت فیسبوک خریداری شد؛ فقط برای سرویس‌های گفت‌وگو (Chat) مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما استقبال روزافزون مردم جهان، باعث شد که این پیام‌رسان دامنه امکانات خود را گسترش دهد.

واتساپ و ورود به حوزه کسب‌وکارها

در اوایل فعالیت واتساپ، بیشتر کاربران آن را عموم مردم دنیا و البته با رویکرد ارتباطات شخصی تشکیل می‌دادند. اما پس از مدتی این اپلیکیشن محبوب تصمیم گرفت امکانات جدیدی را در اختیار مخاطبین خود قرار دهد. مخاطبینی که پیش از این از واتساپ استفاده می‌کردند، اما اکنون استفاده عمومی آنها به استفاده‌ای تخصصی تبدیل شده بود. این رویکرد جدید در نسخه تجاری واتساپ (WhatsApp Business ) صورت گرفت.

whatsapp-business
نسخه تجاری واتساپ

نسخه تجاری واتساپ

با معرفی نسخه بیزینسی واتساپ، مخاطبینی که به دنبال ارتباط بهتر با مشتریان خود در فضای آنلاین بودند، به نسخه جدید روی آوردند. با وجود آنکه همزمان در دنیا مفهوم دیگری به نام «پیام‌رسان‌های سازمانی» شکل گرفته بود، واتساپ با بررسی نیازهای کاربران خود، امکانات مختلفی را به نسخه بیزینسی‌اش اضافه کرد. برخی از این امکانات عبارتند از:

امکان گروه‌بندی مخاطبین (برچسب‌گذاری/Label)

به کمک این ویژگی می‌توان مخاطبین خود را در گروه‌های جداگانه دسته‌بندی کرد. به طور مثال اگر کسب‌وکاری دارای چند سطح خدمات برای مشتریان خود باشد، می‌تواند از این ویژگی واتساپ استفاده کرده و مشتریان خود (مخاطبین واتساپ) را در گروه‌های جداگانه قرار دهد.

ارسال خودکار پیام‌های طراحی شده

یکی دیگر از ویژگی‌های نسخه تجاری واتساپ، امکان ارسال خودکار پیام‌های از قبل طراحی شده است. (مانند پیام خوشامدگویی) با استفاده از این قابلیت، اگر کاربر جدیدی به پروفایل یک کسب‌وکار سر بزند، یک پیام که از قبل آماده شده است، برای او ارسال می‌شود. این ویژگی برای کاربرانی که چند روزی از آخرین فعالیت آنها گذشته باشد نیز کاربرد دارد.

پروفایل حرفه‌ای‌تر با اطلاعات تکمیلی

در پروفایل نسخه معمولی واتساپ، اطلاعات محدودی را می‌توان نمایش داد. اطلاعاتی مانند: عکس پروفایل، نام کاربری و یک متن کوتاه (Status) در حالی که در نسخه بیزینسی واتساپ، یک پروفایل حرفه‌ای در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. در این پروفایل می‌توان اطلاعات بیشتری از کسب‌وکار را به نمایش گذاشت. از جمله: لوکیشن، آدرس سایت، ایمیل، ساعات کاری و …

امکان پاسخ سریع

این ویژگی که در صفحه‌های بیزنیسی اینستاگرام نیز وجود دارد، برای افزایش سرعت در پاسخگویی به مشتریان و کاربران بسیار مفید است. به طور مثال از پاسخ سریع می‌توان برای ارسال آسان لیست محصولات، تعرفه‌ها، خدمات و ویژگی‌های محصولات استفاده کرد. با تعیین یک کلید واژه و به محض ارسال آن توسط کاربر، اطلاعات مورد نیاز برای او نمایش داده خواهد شد.

quick-replies-whatsapp-business
امکان پاسخ سریع در نسخه تجاری واتساپ

ارائه گزارش و آمار

در این نسخه از واتساپ، منوی آمار (Statistics) نیز در اختیار صاحبین کسب‌وکارها قرار می‌گیرد. اگر چه در این منو آمارهای زیادی ارائه نشده و دامنه کاربرد آنها نیز وسیع نیست؛ اما می‌توان از آن برای رصد پیام‌‌های ارسال شده، دریافت شده و خوانده شده استفاده کرد.

آیا کسب‌وکارها فقط به چنین امکاناتی نیاز دارند؟

با تمام ویژگی‌های مثبتی که برای نسخه بیزینسی واتساپ گفته شد، به نظر می‌رسد این نسخه راهکارهای مناسب و جامعی برای تمامی نیاز‌های یک کسب‌وکار ارایه نمی‌کند. یک کسب‌وکار حتی در اندازه کوچک، هم برای «ارایه خدمات به مشتریان» و هم برای «نیازهای درون تیمی خود»، به امکانات بیشتری نیاز دارد. این در حالی است که نسخه بیزینسی واتساپ بیشتر برای ارتباطات محدود، پشتیبانی و یا معرفی آسان کسب‌وکار و محصولات کاربرد دارد.

بالونت و رفع نیاز کسب‌وکارها

دو اپلیکیشن واتساپ و بالونت می‌توانند در خدمت رفع نیازهای سازمانی و کسب‌وکارها قرار بگیرند. اما بالونت به دلیل گستردگی امکانات و تنوع سرویس‌ها، دامنه وسیع‌تری از این نیازها را پوشش می‌دهد. واتساپ با ارایه امکانات در یک چارچوب محدود، نمی‌تواند به عنوان یک بستر قدرتمند برای پاسخ‌دهی به نیازهای سازمان‌ها معرفی شود. در بسیاری از موارد نیز خلاقیت کاربران است که باعث شده فضای ارتباطی واتساپ (و البته سایر پیام‌رسان‌ها) کارکردهای متفاوتی پیدا کند. (مانند آموزش مجازی در دوران کرونا)
این در حالی است که پیام‌رسان بالونت با رویکرد تخصصی خود، امکانات متنوعی را برای کسب‌وکارها فراهم کرده است. امکاناتی که هم دارای طراحی اصولی و تطبیق‌پذیر با بسیاری از نیازهاست؛ و هم روی یک بستر پیام‌رسانی پیاده شده است. «یکپارچگی امکانات» و «بستر پیام‌رسانی» دو مولفه‌ای است که به ایجاد یک فضای چابک (Agile) در تیم‌ها، کسب‌وکارها و سازمان‌ها  کمک می‌کند.

balonet-services-for-business
ویژگی‌های بالونت نسبت به واتساپ برای کسب‌وکارها

سرویس‌های تخصصی و جامع برای کسب‌وکارها

بالونت سرویس‌های کاربردی و متعددی را به کسب‌وکارها، تیم‌ها و سازمان‌ها ارائه می‌کند. این سرویس‌ها کاملا رایگان بوده و هیچ محدودیتی در استفاده از آنها وجود ندارد. سرویس‌هایی مانند مدیریت پروژه، ساخت فرم، ساخت و برگزاری آزمون، بستر آموزشی آنلاین، طراحی و برگزاری نظرسنجی، مدیریت جلسات، سرویس‌های ارتباطی مانند گروه و کانال، حسابداری شخصی، کیف پول، تماس صوتی و تصویری و … از جمله امکانات شبکه‌ اجتماعی سازمانی بالونت هستند.

نسخه سازمانی با امکاناتی وسیع‌تر

نسخه سازمانی بالونت، علاوه بر تمامی سرویس‌هایی که در نسخه رایگان وجود دارد، امکانات گسترده دیگری را در اختیار صاحبان کسب‌وکارها قرار می‌دهد. ایجاد هویت سازمانی، ویترین اختصاصی، تعریف گردش کار و اتصال به برنامه‌های بیرونی؛ بخش دیگری از امکانات نسخه سازمانی بالونت هستند.

تعرفه اینترنت نیم‌بها

استفاده مستمر از برنامه و انتقال فایل‌ می‌تواند میزان مصرف اینترنت و هزینه‌های مربوط به آن را افزایش دهد. در مصارف سازمانی و تجاری، کاهش هزینه‌ها اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. به دلیل قرارگیری سرورهای بالونت در داخل کشور، پهنای باند مصرفی بالونت برای کاربران آن به صورت «نیم‌بها» محاسبه می‌شود.

پشتیبانی از تقویم و تاریخ شمسی

تمامی سرویس‌های بالونت از تقویم شمسی پشتیبانی می‌کنند. عدم پشتیبانی اپلیکیشن‌های خارجی (از جمله نسخه تجاری واتساپ) از تقویم شمسی موجب بروز مشکلاتی برای کسب‌وکارها می‌شود. از جمله این مشکلات تبدیل تاریخ میلادی به شمسی است. بالونت به صورت پیش‌فرض از تقویم شمسی استفاده می‌کند؛ اما این قابلیت را دارد که تقویم آن به میلادی تغییر یابد.

مشکلات جدید واتساپ و نارضایتی کاربران

شرکت فیسبوک به عنوان مالک واتساپ، سعی در تغییر سیاست‌های امنیتی این پیام‌رسان دارد. این تغییرات برای بسیاری از کاربران سوال‌برانگیز بوده و باعث نارضایتی آنها شده است. این نارضایتی منجر به مهاجرت بسیاری از کاربران به مقصد دیگری شده است. از طرفی سایر پیام‌رسان‌ها نیز اندک قابلیت‌های موجود در نسخه تجاری واتساپ را در اختیار ندارند. در این بین «بالونت» می‌تواند میزبان کاربرانی باشد که به امکاناتی فراتر از امکانات رایج پیام‌رسان‌ها نیاز دارند.
اگر دارای کسب‌وکاری هستید که به دنبال راهکارهای چابک است، می‌توانید از مزایای بالونت استفاده کنید. نسخه همیشه رایگان بالونت را می‌توانید از طریق این لینک دانلود نمایید.

اشتراک
اطلاع رسانی از
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
شبکه اجتماعی سازمانی بالونت

بالونت یک استارتاپ در حوزه شبکه‌های اجتماعی است که به صورت تخصصی بر روی خدمات به تیم‌های کاری، شرکت‌ها و سازمان‌ها متمرکز شده است. بالونت در چشم‌انداز خود، یک سوپر اپلیکیشن بومی را متصور شده است تا بتواند نیازهای گوناگونی از کاربران را مخصوصا در حوزه کار تیمی و کسب‌و‌کار برطرف نماید. این استارتاپ در سال ۱۳۹۶ و توسط شرکت «زمین مجازی» راه‌اندازی شده است.

شماره تماس:  28424650-021
(شنبه تا پنج‌شنبه | ساعت 9:30 تا 17:30)

دفتر تهران: کوی نصر (گیشا)، خیابان یازدهم (سبحانی)، پلاک ۲۴، واحد ۴

دفتر اصفهان: خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه بهمن جنوبی، پلاک 11

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت زمین مجازی می‌باشد.

© 2021 zamin.link