وبلاگ

نقش رهبری در افزایش بهره‌وری سازمانی

نقش رهبری در افزایش بهره‌وری چیست؟

اغلب کسب‌وکارها و سازمان‌ها برای افزایش بهره‌وری، تمرکز اصلی‌شان را روی بهبود منابع انسانی و برخی حوزه‌های مدیریتی می‌گذارند. اگرچه این دو حوزه بسیار مهم و حیاتی هستند؛ اما معمولا بُعد رهبری یک سازمان و تاثیر آن بر افزایش بهره‌وری تا حدود زیادی نادیده گرفته می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم درباره تاثیر رهبری بر افزایش بهره‌وری با شما صحبت کنیم.

ادامه مطلب ...
اصول مدیریت چابک چیست؟

۱۲ اصل مدیریت چابک چیست؟

مدیریت چابک اصول ۱۲ گانه‌ای دارد که هر تیمی برای پیاده‌سازی این چارچوب مدیریت پروژه، لازم است تلاش کند تا این اصول را سرلوحه کار خود قرار دهند. در مقاله پیش رو می‌خواهیم بدانیم بیانیه چابک چیست و با اصول ۱۲ گانه مدیریت چابک آشنا شویم.

ادامه مطلب ...
چگونه تیم چابک تشکیل دهیم؟

تیم چابک چیست و چگونه آن را تشکیل دهیم؟

وقتی از چارچوب مدیریت چابک صحبت می‌شود، ناگزیر هستیم درباره تشکیل تیم چابک هم صحبت کنیم. به‌عبارتی پیاده‌سازی این چارچوب مدیریتی برای پیشبرد پروژه‌ها، بدون درنظرگرفتن الزامات تیم‌سازی آن، کاملا بی‌فایده است. در این مقاله می‌خواهیم با تیم‌های چابک و نحوه شکل‌گیری یا آموزش آنها آشنا شویم.

ادامه مطلب ...
اسکرام‌بان چیست؟

اسکرام‌بان (Scrumban) چیست؟

در سال‌های اخیر، با ترکیب دو متد اسکرام و کانبان، متد جدیدی به‌نام اسکرام‌بان ابداع شده است که می‌تواند برای پیشبرد برخی پروژه‌ها کارسازتر باشد. در مقاله پیش رو می‌خواهیم با متد اسکرام‌بان بیشتر آشنا شده و به‌طور کلی چارچوب‌های مدیریت کانبان و اسکرام را با یکدیگر مقایسه کنیم.

ادامه مطلب ...
مدیریت پروژه چابک چیست؟

مدیریت چابک چیست؟

مدیریت چابک سال‌هاست به یکی از مدل‌های کارآمد برای به‌سرانجام رساندن پروژه‌ها در تیم‌های کاری و کسب‌وکارها تبدیل شده است. در این مقاله می‌خواهیم درباره این روش مدیریتی با شما صحبت کرده و چگونگی استفاده از آن را در پیشبرد پروژه‌های کاری برای موفقیت بیشتر، بررسی نماییم.

ادامه مطلب ...
what-is-process-management-in-business

مدیریت فرآیند چیست؟ | اصول طراحی و مدیریت فرآیند کسب‌وکار

زندگی و رفت‌وآمد را در شهری تصور کنید که هیچ خیابان و کوچه‌ای ندارد. گویی همه چیز قفل است. فرآیندها و مسیرهای کاری در هر کسب‌وکاری هم تقریبا شبیه به کوچه‌ها و خیابان‌ها در شهرها عمل می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم درباره مدیریت فرآیند و اصول طراحی آن در کسب‌وکارها با شما صحبت کنیم.

ادامه مطلب ...
رجکس چیست؟

رجکس چیست و چگونه می‌توان از آن در فرم‌های بالونت استفاده کرد؟

یکی از قابلیت‌هایی که از سال‌ها پیش به اکثر زبان‌های برنامه‌نویسی دنیا اضافه شد، قابلیت پشتیبانی از رجکس‌ها است. قابلیت بسیار کاربردی که کم‌کم در طراحی فرم‌های اطلاعاتی نیز مورد استفاده قرار گرفت. در این مقاله می‌خواهیم شما را با مفهوم رجکس و نحوه استفاده از آن در فرم‌های بالونت آشنا کنیم.

ادامه مطلب ...
سیستم‌سازی در کسب‌وکار چیست؟

سیستم‌سازی در کسب‌وکار چیست؟

سیستم‌سازی، هر کسب‌وکار را به قبل و بعد از خود تقسیم می‌کند. مدیران به‌کمک سیستم‌سازی در کسب‌وکار، می‌توانند پس از مدتی شاهد رشد نمایی شرکت و تیم‌ کاری خود باشند و با این اقدام بسیار موثر، وقت و انرژی خود و کارمندان‌شان را بر روی حوزه‌های مهم‌تری متمرکز ‌کنند.

ادامه مطلب ...
ابزار سیستم‌سازی بالونت چه امکاناتی دارد؟

ابزار سیستم‌سازی بالونت چه امکاناتی دارد؟

اگر به دنبال ابزار سیستم سازی در کسب‌وکار هستید، این مطلب از وبلاگ بالونت، جای درستی برای شماست. در این مقاله، شما را با امکانات و ابزارهایی از پیام‌رسان بالونت آشنا خواهیم کرد که می‌توان آنها را برای سیستم‌سازی در کسب‌وکار به‌خدمت گرفت.

ادامه مطلب ...
چگونه آموزش مجازی را شروع کنیم؟ | راه‌اندازی آموزش مجازی با ابزاری رایگان!

چگونه آموزش مجازی را شروع کنیم؟

از چند دهه پیش عده‌ای از معلم‌ها و مدرسین خلاق، آموزش‌های مکاتبه‌ای را پایه‌گذاری کردند. در این روش جزوات آموزشی از سوی مدرس تهیه شده و به‌کمک پست در فواصل زمانی مشخص به آدرس دانشجویان در مناطق مختلف ارسال می‌شد. دانشجویان هم جزوات را مطالعه کرده و تکالیف و سوالات خود را با نامه برای مدرس ارسال می‌کردند.

ادامه مطلب ...
توصیه‌هایی برای مدیریت کارهای تیمی

چگونه کارهای تیمی را مدیریت کنیم؟

وقتی قرار است یک کار یا پروژه با همکاری و تعامل دو نفر و بیشتر به‌سرانجام برسد، ما از یک فعالیت تیمی صحبت می‌کنیم؛ و بلافاصله با تشکیل هر تیم، بحث مدیریت کارهای تیمی هم پیش می‌آید. فرقی هم ندارد آن تیم یک تیم برنامه‌نویسی باشد یا تیم فروش.

ادامه مطلب ...
اصول مدیریت کارهای شخصی

۳+۱ توصیه حرفه‌ای برای مدیریت کارهای شخصی

نوشتن آرزوها و چشم‌انداز زندگی، تعیین اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت، برنامه‌ریزی‌های فصلی، ماهانه، هفتگی و غیره؛ اینها چیزهایی است که به‌طور مرتب از سوی روانشناسان، مدرسان موفقیت و نویسندگان کتاب‌های خودیاری برای افزایش رضایتمندی در زندگی تاکید می‌شوند.

ادامه مطلب ...
شبکه اجتماعی سازمانی بالونت

بالونت یک استارتاپ در حوزه شبکه‌های اجتماعی است که به صورت تخصصی بر روی خدمات به تیم‌های کاری، شرکت‌ها و سازمان‌ها متمرکز شده است. بالونت در چشم‌انداز خود، یک سوپر اپلیکیشن بومی را متصور شده است تا بتواند نیازهای گوناگونی از کاربران را مخصوصا در حوزه کار تیمی و کسب‌و‌کار برطرف نماید. این استارتاپ در سال ۱۳۹۶ و توسط شرکت «زمین مجازی» راه‌اندازی شده است.

شماره تماس:  28424650-021

(شنبه تا پنج‌شنبه | ساعت 9:30 تا 17:30)

دفتر تهران: یوسف‌آباد، خیابان جهان‌آرا، کوچه 35 (معنوی)، پلاک 25

دفتر اصفهان: خیابان میر، روبروی هلال‌احمر، طبقه فوقانی بانک تجارت

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت زمین مجازی می‌باشد.

© 2021 zamin.link